Pełny artykuł dostępny dla abonentów!

Warunki wykonania prac parkieciarskich

1.11.2008, , Źródło: Wydawnictwo Verlag Dashofer Sp. z o.o.

Wszelkie prace parkieciarskie można zacząć wykonywać po zakończeniu wszystkich robót budowlanych stanu surowego i prac wykończeniowych, z wyjątkiem tapetowania, oraz po zakończeniu wszystkich robót instalacyjnych, łącznie z próbami ciśnieniowymi.

W pomieszczeniach, w których wykonuje się prace parkieciarskie, temperatura nie powinna być niższa niż 15°C, a wilgotność względna powietrza w granicach 45-65 %.

Aby ten pomiar był rzetelny, należy wykonać go zawsze rano po nocy przy temperaturze, w jakiej będzie używana posadzka drewniana, czyli ok. 18-22°C. Odpowiednie parametry cieplno-wilgotnościowe powinny być zapewnione również po wykonaniu posadzki, aż do czasu oddania mieszkania lub budynku do użytku. Niedopuszczalne jest zamknięcie pomieszczenia po skończeniu prac na dłuższy czas bez wentylacji.

Przed ułożeniem należy zmierzyć wilgotność materiałów i porównać z zalecanymi dla danego typu posadzki. Obecnie często zdarza się, że deszczułki są bardzo mocno przesuszane; ich wilgotność spada nawet poniżej 5 %, co powoduje tzw.

 

Używamy plików cookie, żeby ciągle poprawiać jakość witryny.
Dowiedz się więcej.